İlk Gece Kızlık Zarı Yırtılması Bozulması kizlikzaridikimi.org | Kızlık Zarı Dikimi
Çekinmeden Arayabilirsiniz :
Jin.Op.Dr. Burcu K. Arslan
0 212 571 55 01
Bakırköy / İstanbul

İlk Gece

İLK GECE

Gerçekte kızlık zarı vajina girişini ancak kısmen kapayan, oldukça ince bir zardır. Tümden kapalı olması imkânsızdır, hiç değilse âdet kanı oradan akacaktır. Kızlık zarı aralığı kiminde çok küçük, kiminde nispeten geniş olur. Kimi kızlık zarı oldukça kalın, kimisi ipinceciktir. Ne var ki kızlık zarı elastik bir dokuda olduğu için zardaki aralık, kas gevşetmesi ile ya da penisin zorlamasıyla genişleyebilir. Aralık, penisin zorlamasıyla genişlerse, bu durum biraz kanamaya ve geçici bir ağrıya neden olur, ama vajinanın kendisi herhangi bir zarar görmez.

İlk İlişkide Kanama Olmaması

İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, kültürümüzde ve diğer bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir. Bu çok büyük bir yanılgıdır. Her kadının anatomik yapısı birbirinden farklıdır ve kızlık zarı bazı kadınlarda o kadar esnektir ki, penis içeriye girdiğinde, ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalır. Bu duruma her 100 genç kızdan birinde ve belki daha fazlasında rastlanabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarının üzerinde yer alan damar yapıları çok az olduğundan, zar yırtılmasına rağmen gözle görülebilen bir kanama gerçekleşmeyebilir.

Bazı durumlarda ilk cinsel birleşme birinci denemede ve sonraki birkaç denemede gerçekleştirilemeyebilir. Bunun en sık görülen nedeni sanıldığı gibi kızlık zarının kalın olması değildir. En sık görülen neden, genç kadının kendini cinsel ilişkiye hazır hissetmemesidir. Bu durumda kadın kendini gevşetemeyecek, vajinanın girişinde yer alan güçlü kaslar kasılı kalacak ve vajina giriş bölgesinde yeterince kayganlık sağlanamayacağından penisin vajinanın girişinde yer alan kas ve kızlık zarı engelini aşması zor olacaktır. Erkek böyle bir durumda genç kadının canının yandığını hissettiğinde belli bir süre sonra girişimden vazgeçecektir.

Ender görülen bir neden de kızlık zarının gerçekten kalın olmasıdır. Jinekoloji kliniğine “ilk ilişkiyi başaramama” nedeniyle başvuran kadınların bir kısmının özgeçmişinde arka arkaya yapılan ilişki girişimleri sonuçsuz kalmıştır ve muayenesinde de gerçekten kızlık zarı kalındır. Bu durumlarda bazen ufak bir cerrahi müdahale ile kızlık zarının doktor tarafından açılması gerekebilir.

İlk Gece Kanaması Ne Kadar Sürer?

 

Kızlık zarının yırtılması esnasında bazen yırtık kızlık zarından vajinaya doğru genişleyebilir. “Deflorasyon kanaması” (deflorasyon kızlık zarının yırtılması anlamına gelen bir kelimedir) olarak adlandırılan bu durum hemen her zaman ön sevişmenin yetersiz olduğu, kadının kendini yeterince hazır hissetmediği bir zamanda, erkeğin “sert hareketlerle” cinsel ilişki denemesinde bulunmasından kaynaklanır. Çoğu durumda erkek kadının ağrı duymasına duyarsız bir şekilde girişimi sürdürmüş ve “yırtık” olması gerekenden daha büyük olmuştur.

Normalde kızlık zarı bozulduğunda kanama en geç yarım saatte durur. Geniş bir yırtık oluştuğunda ise ya hemen başlayan şiddetli bir kanama, veya ilişki bitmesine rağmen uzun bir süre devam eden bir kanama söz konusudur. Yapılan jinekolojik muayenede yırtığın yeri tespit edildikten sonra lokal anestezi, veya geniş yırtıklarda genel anesteziyle yırtık onarılarak kanama durdurulur.
Kanama miktarı fazla değilse, her ilişkide oluşan kanama kısa süreliyse endişelenecek bir durum yoktur .

İlk ilişkiden sonra kanamadan korkarak ilişkiden kaçınmanın anlamı yoktur , istenildiği kadar ilişkiye girilinebilir, oluşan kanama aşırı değilse endişelenmeye gerek yoktur.

Başarılı bir “İlk Gece” için kadının yapması gereken, eşine hazır olduğu veya henüz hazır olmadığı mesajını net olarak verebilmesi, ön sevişme aşamasının kontrolünü kendi eline almasıdır. Erkek ise kadının kendisinden farklı olan doğasını kabul etmeli, bir kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının erkekten daha uzun sürdüğü gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır. Daha sonraki ilişkilerin aynası olabilecek bu ilk ilişkide erkek, kadının gevşemesi ve rahatlaması için elinden geleni yapmalı, sabırlı olmalıdır.

Jin. Op. Dr. Burcu Kardaş ARSLAN

“İlk Gece” için 8 cevap

 1. zeynep diyor ki:

  slm bu islemi yapmalari icin nekadar fiyati ????

 2. yagmur diyor ki:

  meraba burcu hanım ben erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ama hiç kan gelmedi pembemsi kan filanda gelmedi ve kendimi çok kastım çok aşırı canım yandı..sabah kalktığımda sadece çamaşırımda koyu kahve leke vardı..normalte pembemsi kan gelmesi gerekmiyomu ?kızlık zarım yırtılmamış olabilirmi?lütfen beni aydınlatın.şimdiden teşekkürler

 3. admin diyor ki:

  Yağmur hanım kızlık zarı kanaması değişik şekillerde olabilir, pembemsi bir kanama olabileceği gibi parlak kızmızı veya koyu kahve renkte de olabilmektedir. Eğer ilişkiye girdiyseniz muhtemelen kızlık zarınız yırtılmıştır…

 4. aslı diyor ki:

  merhaba burcu hanım ben erkek arkadasımla ilişkiye girdim ama kanamam cok az olmakla birlikte 3 gün sürdü daha sonra kesildi doktora falanda gitmedim gitmem gerekirmii lütfen beni aydınlatablrmisiniz?

 5. duru diyor ki:

  merhaba, ben kızlık zarımı diktirmek istiyorum, tekim kimseye söyleyemiyorum. acaba size güvenebilir miyim ?

  CEVAP:
  Merhabalar Duru hanım , mudahale ıle ılgılı herhangı bır sıkıntı yasanmaz, ancak konu hakkında daha fazla bigi için 0212 571 55 01 nolu tel. dan sekreterim Dilek hanım ile görüşebilirsiniz …

  Geçmiş olsun dileklerimle..

 6. simge diyor ki:

  Merhabalar, ben masturbasyon yaparken bir aki kere kan geldi ardından adet kanıda geldi. Acaba zedelenme ihtimali varmı,varsa bu tamamen bozulmuşmudur?. Muayene ücreti ne kadardır.Şimdidern teşekkürler.

  CEVAP:

  Merhabalar , içeriye bir duhul-giriş olmadığı sürece kızlık zarı bozulmaz.. ancak net bir şey söyliyebilmek için muayene olmanız gerekmektedir..

 7. ayben diyor ki:

  Merhabalar… ben kalıcı olarak kızlık zarı diktirmek istıyorum. fiyatı ortalama ne kadardır ? şimdiden tesekkurler

  CEVAP:

  Merhabalar , Muayenehanemi arıyarak fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz…

 8. Seda diyor ki:

  Burcu hanım adetımın son gunu arkadasımla bırseyler yasadık.ben gırdıgını cok fazla hıssetmedım.o esnada kanda gelmedı.sonrasında yaklasık 45 dk sonra benden bısey bosaldıgını hıssettım.bu bosalma ıkı kez oldu.ev geldıgımde adet kanı gıbı kan geldıgını gordum rengı acık degıldı.sonra sabahta yıne kan gelmıstı.acaba kızlık zarım yırtılmıs mıdır yoksa adet kanı mıdır?yardımcı olun lutfen.

  CEVAP:

  Merhabalar , Vajen içerisine bir duhul-giriş olduğunda kızlık zarı yırtılır. Net bir bilgi ancak muayene sonrasında verilebilir..

Bir Cevap Yazın


Copyright © 2010-2017 Tüm Hakları Saklıdır. | kızlık zarı dikimi