Kızlık Zarı Tipleri - Kızlık Zarı Şekilleri | Kızlık Zarı Dikimi
Çekinmeden Arayabilirsiniz :
Jin.Op.Dr. Burcu K. Arslan
0 212 571 55 01
Bakırköy / İstanbul

Kızlık Zarı Tipleri

Bu yazımızda Jinekolog operatör Doktor Burcu Kardaş Arslan sizlere kızlık zarı tipleri , kızlık zarı şekilleri hakkında bilgiler vermektedir. Sizde kızlık zarı tiplerini merak ediyorsanız farklı tip kızlık zarı görüntülerinin yer aldığı aşağıdaki resmi incelemenizi tavsiye ederiz.

Daha önceki yazılarımızda da anlattığımız üzere kızlık zarı anatomik olarak vajinanın hemen giriş kısmında yerleşmiş , vagina içinde değil vaginanın hemen girişinde , dudakların 1-1,5 cm içindedir ve küçük dudaklara bağlıdır. Ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına olanak tanıyan ufak bir delik bulunmaktadır.

Bazı kadınlarda ortada bir yerine iki veya daha fazla sayıda delik bulunabilir. Bazı durumlarda kızlık zarının ortasındaki delik o kadar büyüktür ki, muayenede neredeyse zar hiç yok sanılabilir. Bunların haricinde genellikle görülen kızlık zarı tipleri aşağıda ki  gibidir.

Kızlık zarı tipleri TİPİK ve A TİPİK olmak üzere iki sınıfa ayrılır;

kizlik_zari_tipleri

Tipik Kızlık Zarları

1- Halka şeklinde kızlık zarı

2-Yarım ay şeklinde kızlık zarı

3-Dudak şeklinde kızlık zarı

Atipik Kızlık Zarları

1- Köprülü şekilde kızlık zarı

2-Çok delikli şekilde kızlık zarı

3-Deliksiz şekilde kızlık zarı

Bu yazımızda açıklamaya çalıştığımız kızlık zarı tipleri hakkında yeterince bilgi verdiğimizi ve sizlere faydalı olduğunu umuyoruz. Bir önceki kızlık zarı muayenesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın


Copyright © 2010-2017 Tüm Hakları Saklıdır. | kızlık zarı dikimi