Kızlık Zarı Kanaması | Kızlık Zarı Dikimi
Çekinmeden Arayabilirsiniz :
Jin.Op.Dr. Burcu K. Arslan
0 212 571 55 01
Bakırköy / İstanbul

Kızlık Zarı Kanaması

Bu yazımızda Jinekolog Operatör Doktor Burcu Kardaş Arslan sizlere kızlık zarı kanaması ve kızlık zarı bozulması hakkında bilgiler vermektedir. Kızlık zarı kanaması nasıl gerçekleşir, kızlık zarı nasıl bozulur öğrenmek için dikkatlice okuyun.

kizlik_zari_kanamasi  Kızlık zarı kanaması denilince ilk cinsel ilişki yaşanması ile vagina da meydana gelen kanama akla gelmektedir. Bu kanamanın meydana gelmesine sebep olan olay ise penisin cinsel ilişki esnasında bir bariyer görevi görecek şekilde yerleşmiş kızlık zarı dokusunun bir veya iki çentik olacak şekilde vagina duvarına kadar yırtılmasıdır. Bu yırtılma ile doku üzerinde yer alan kılcal damar yapısı kanayarak cinsel ilişki esnasında dışarıya doğru kanama meydana gelir.

Her ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması meydana gelir mi ?

Fakat burada unutulmaması gereken şey, kızlık zarının her ilişkide kanamayabileceğidir. Bazı kızlık zarları aşırı esnek  veya zar üzerinde yapısal olarak az sayıda damar bulunması durumunda ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşmeyebilir. Bu tür kızlık zarlarının ancak doğumda yırtılacağının bilinmesi gerekir.

Araştırmalar kadınların muhtemelen%10′unda kızlık zarının ya aşırı esnek olması, veya damarlanmasının az olması nedeniyle ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması meydana gelmediğini göstermektedir. Jinekolog Operatör Doktor Burcu Kardaş Arslan tarafından hazırlanan bu yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarız kızlık zarı kanaması hakkında bilgi edinmek isteyenler için faydalı olmuştur.

Kızlık zarı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız kızlık zarı tipleri başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

“Kızlık Zarı Kanaması” için 2 cevap

  1. gül diyor ki:

    Kizlik zari dikimi olduktan sonra ilk iliskide rengi kirmizi mi pembemsi mi olur

  2. gül diyor ki:

    Kizlik zari dikimi olduktan sonra ki ilk iliskide kanin rengi kirmizi mi pembemsi mi olur

Bir Cevap Yazın


Copyright © 2010-2017 Tüm Hakları Saklıdır. | kızlık zarı dikimi