Kızlık Zarı Diktiren Diktirene | Kızlık Zarı Dikimi
Çekinmeden Arayabilirsiniz :
Jin.Op.Dr. Burcu K. Arslan
0 212 571 55 01
Bakırköy / İstanbul

Kızlık Zarı Diktiren Diktirene

Son yıllarda 20-30 yaşları arasında genç bayanların büyük bir ilgi gösterdiği kızlık zarı dikimine talebin sürekli büyüğü bu sayede töre cinayetlerinden kurtulan çok sayıda genç kız olduğu ortaya çıktı..

Kızlık zarı onarımı daha çok doğu bölgelerinden gelen ya da daha önceden doğudan gelmiş olan hastalar tarafından talep edildiğini söyleyen uzman doktorlar, hastaların yüzde 95′nin 20-30 yaşları arası grubundan oluştuğunu söyledi.

İki farklı yöntemle kızlık zarı dikiminin yapıldığını söyleyen bir uzman doktor şunları söyledi:

“Kızlık zarı onarımı kısa süreli veya flep yöntemi olarak iki arı yöntemle yapılabiliyor. Töre cinayetlerinde etkisi olan bu konunun aile meclisi kararları ile genç kızın aile büyüklerinden biri tarafından öldürülmesine kadar giden sonuçlar doğurduğu bilinmektedir. Kızlık zarı onarımı geçici ve flep yöntemi olmak üzere iki çeşittir. Geçici olanı gerdek gecesinden birkaç gün önce yapılması uygundur. Flep yöntemi dediğimiz kalıcı yöntem ise çok önceden de yapılabilir. Doktor olarak gereksiz bir işlem olarak gördüğüm kızlık zarı onarımının hayat kurtarmak için zaruri hallerde yapılmak zorunda kalındığında defalarca şahit oldum. Bu konudaki önerim hem ailelere hem de gençlere dürüst olunması ve dürüst olan kişiye bu nedenle cezalandırır gibi hayatının karartılmaması en doğru olanıdır”.

Başvuruların genellikle internet yolu üzerinden geldiğini belirten uzman doktor, ayda ortalama 10 hasta geldiğini söyledi. Hayati tehlike veya çeşitli korkularından dolayı kızlık zarı diktirmek isteyenlerin yanısıra, öze günlerde eşlerine sürpriz için kızlık zarı diktiren bayanların da bulunduğunu söyleyen uzman doktor, “Bu oran sayıya bile giremeyecek kadar seyrektir. Genellikle genital estetik girişim yaptıran bayanların bazısı mümkünse tekrar kanama olursa iyi olur diye istekte bulunabilmektedir” şeklinde konuştu.

(www.haberforum.com  27.10.2009)

“Kızlık Zarı Diktiren Diktirene” için 51 cevap

 1. gül a diyor ki:

  merhaba ben 22 yasındayım.2 yıl sonra evlenmeyı dusunuyorum ancak bakıre degılım.esım ve aılesı bu konuyu malesef cok onemsıyor bu nedenle kızlık zarımı dıktırmek ıstıyorum.evlendıgımde esımle sorunlar yasamak ıstemıyorum.acaba kızlık zarımı dıktırdıkten ne kadar sure sonra evlenebılırım ve bu ıslemın fıyatı ne kadar olur?yardımcı olursanız sevınırım ıyı gunler ıyı calısmalar…

  CEVAP:

  Merhabalar , İşlem 2 türlü olarak yapılmaktadır..
  Geçici yöntem , beraberlikten bir kaç gün öncesinden yapılır , süreye dikkat edip söylenilen zamanda beraber olunduğunda kanamanız olacaktır..

  Kalıcı(flep) yöntem ise , cerrahi bir onarımdır.Müdahale sonrasında iyileşme süreciniz takip edilir bu süreç ortalama 20 gün ile 1 ay arasında tamamlanmaktadır. İyileşme tamamlandıktan sonra istenildiği zaman beraberlik sağlandığında ilk ilişki ile birlikte kanamanız olacaktır..

Bir Cevap Yazın


Copyright © 2010-2017 Tüm Hakları Saklıdır. | kızlık zarı dikimi