KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATI, Dr.Burcu Arslan Kızlık Zarı Dikimi Ücreti İstanbul | Kızlık Zarı Dikimi
Çekinmeden Arayabilirsiniz :
Jin.Op.Dr. Burcu K. Arslan
0 212 571 55 01
Bakırköy / İstanbul

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Bu yazımızda Jinekolog Operatör Doktor Burcu Kardaş Arslan sizlere kızlık zarı dikimi fiyatı , kızlık zarı dikimi fiyatları , kızlık zarı diktirme fiyatları gibi konularda bilgiler vermektedir. Kızlık zarı diktirme fiyatı merak ediyorsanız yazımızı dikkatlice okuyabilirsiniz.

kızlık zarı diktirme fiyatı

kızlık zarı dikimi fiyatı

Kızlık zarı dikimi ameliyatı da bilindiği üzere jinekolojik bir cerrahi operasyondur ve her tıbbi tedavi gibi ücrete tabidir. Bu operasyonun ücreti yani kızlık zarı dikimi fiyatı bir çok hekim tarafından tamir edilecek olan alanın genişliğine, anestezi şekline ve tekniğe göre belirlenmektedir.

Kızlık zarı mahrem bir konudur ve genellikle aile bireyleri hatta ebeveynler ile bile paylaşılmaz. Böyle durumlarda kızlık zarı dikimi işlemi yaptırmayı düşünen hastalar günümüzde internet ortamında araştırma yaparak bilgi edinmeye çalışmaktadırlar. İnternet ortamında yapılan böyle bir araştırmanın hastalara sağladığı en büyük avantaj zahmetsizce bir çok bilgiye kısa bir zamanda ulaşa bilmeleridir. Fakat böyle bir araştırma yaptığınızda forum, portal veya doktor sitelerinde bile kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında net bir bilgi edinmeniz çok zordur.

Peki kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında neden net bilgi edinemiyorsunuz ?

Bunun sebebi ilgili yasalar gereği hekimlerin hastaları ile bire bir iletişim kurmadan muayene ve tedavi ücretleri hakkında bilgi vermelerinin yasaklanmış olmasıdır. Aynı zamanda bu durum tıp etiğine de aykırıdır. Eğer kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız mutlaka işlemi yapan bir uzman hekimle bire bir iletişime geçmeniz gerekecektir. Burada bire bir iletişimden kasıt uzman hekimle telefon, e-posta ve özel mesaj ( örneğin iletişim sayfamızda yer alan mesaj kutusundan göndereceğiniz mesaj) irtibata geçmektir. Bahsedilen bu yollarla uzman bir  hekime ulaştığınızda kızlık zarı dikimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fakat bu yollarla uzman hekime ulaştığınızda bile ortalama bir fiyat bilgisi edinebileceğiniz gibi hekim size büyük ihtimalle tam bir kızlık zarı dikimi fiyatı verebilmek için muayene olmaya gelmenizi önerecektir. Çünkü ancak bu şekilde hekim sizi muayene ederek kızlık zarı dikimi işlemini sizinde tercihinize göre hangi yöntem ve anestezi ile yapacağına karar verebilir ve böylece kızlık zarı dikimi fiyatı kesinleşir.

Muayene ve müdahale sonrası yapılan kontroller için ek ücret talep edilmemektedir. Kızlık zarı dikimi fiyatı öğrenmek ve dilerseniz randevu almak için 0212- 571 55 01 nolu telefondan uzman doktor Burcu K. Arslan’ın sekreteri Dilek hanım ile görüşebilirsiniz. Bu yazımızda paylaştığımız bilgilerin ilgilenenlere yardımcı olduğunu umuyoruz.

Kızlık zarı dikimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kızlık Zarı Tamiri Mümkün müdür ? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

“Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı” için 459 cevap

 1. seda diyor ki:

  Merhaba Burcu Hanım. Kızlık zarı dikilirken hissedilir mi ? Yani canım acır mı ?

  CEVAP:

  Merhabalar , Bölgesel uyuşturmanız yapıldığı için müdahale sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrınız acınız olmaz.

  Geçmiş olsun dileklerimle..

 2. melek diyor ki:

  Bir sorum daha olacak burcu hanım, bozulan kızlık zarı tekrardan kanamaz deniyor ama kafama takılan konu su; geçici dikimde yırtılan uçları birleştirerek dikim yapılıyor kızlık zarında bulunan damarlarda kan tamamen ilk iliskide dışa çıktığı için zarda kendiliğinden tekrardan kanlanma olusmadigi için geçici dikim sonucunda kanama nasıl gerçekleşiyor.cunku diğer türlü parmakla istemeden tek yirtik oluşan kişilerde yani hiç ilişkiye girmemiş kişilerde ilk ilişkide zarın diğer sağlam kısımları yırtılir ve bu yırtılma sonucu kanama oluşur aydınlatırsanız sevinirim.

  CEVAP:

  Merhabalar , Kızlık zarı vajen girişinde bir bariyerdir. İlişki ile kızlık zarının yırtılması sonucu bu bariyer ortadan kalkar. Zarda ki yırtığın bir ya da birden fazla olmasının bir önemi yoktur. Çünkü artık vajene giriş müsaittir. Geçici kızlık zarında ise kızlık zarı yeniden bariyer haline getirilir ve ilişki ile tekrardan yırtılarak kanaması sağlanır.

  Geçmiş olsun dileklerimle..

 3. beyza diyor ki:

  burcu hocam kızlık zarı dikimi adetten ne kadar süre önce yapılması uygun olur ve kabızlık olmaması gerektiğini okudum dogrumudur ben çoğunlukla kabızlık yaşıyorum da bu sorunu nasıl çözebilirsiniz operasyonu olumsuz etkileme mesi için

 4. Asya diyor ki:

  Felp yöntemi yaptırmak istiyorum fakat o kadar çelişkili yorumlar varki kalıcı oluyormu ve kaç gün içinde iyileşiyor ameliyat lokal mi oluyor genel anestazi mi ?

  CEVAP:

  Merhabalar , Kalıcı(flep) yöntemi, cerrahi bir onarımdır. Ağrılı acılı bir işlem olmadığı için genelde lokal anestezi ile müdahale yapılmaktadır.iyileşme süreci ortalama 20 gün ile 1 ay arasında tamamlanmaktadır. iyileşme sürecinde doktorla uyumlu olan ve kontrollerine gelen hastalarda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. İyileşme sonrasında süre sınırlaması yoktur istenildiği zaman beraberlik sağlandığında ilk ilişkiyle beraber kanamanız olacaktır.

  Geçmiş olsun dileklerimle..

 5. Fatma diyor ki:

  Burcu hanım merhabalar. Ben de muayeneye gelmek istiyorum. Benim öncelikle size bir sorum olacak. Acaba bu ameliyattan sonra herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşır mıyım? İlk ilişkide de bi sorun olur mu ?

 6. çağla diyor ki:

  merhaba flep yöntemi ile zar dikimi yaptırmak istiyorum evlenmeden ne kadar süre önce yaptırabilirim 1 ay önceden yaptırmam uygun olur mu

  CEVAP:

  Merhaba, bu yöntemde iyileşme süreci yaklaşık 1 ay kadardır, bu yüzden en az birliktelikten 1-1,5 ay once yapılması uygundur.

  Geçmiş olsun dileklerimle..

 7. ilke diyor ki:

  Merhabalar.benim merak ettiğim konu şu: gerdek gecesi kanama olmasi için ne zaman kızlık zarı dikilmeli? Yirtilmadan sonra geçen sürecin bir önemi var mi? Eşimiz bu durumu anlayabilir mi?ilişkide dikilen zarın tekrar yirtilmasinda çok acı yaşanır mı? iliskiden sonra herhangi bir problem yaşanır mı zar ile ilgili ?

  CEVAP:

  Merhabalar , Kızlık zarı onarımı yapıldığında ilk ilişkiden farklı bir ağrı acı hissedilmez. İlk geceki gibi hafifi bir zorlanma ve kanamanız olur.Müdahale yapılması için kızlık zarının ne zaman bozulduğunun bir önemi yoktur. Müdahalenin yapılmanın amacı ilk ilişki ile birlikte tekrar kanmanın olması ve karşı tarafın müdahale yapıldığını anlamamasıdır. Uyguladığım teknikte bunun dışında bir durumla karşılaşmazsınız. Geçici kızlık zarı ilişkiden bir kaç gün öncesinden yapılır. Kalıcı yöntem ise yaklaşık 1 aylık iyileşme sürecine ihtiyacı vardır.

  Geçmiş olsun dileklerimle..

 8. gözde diyor ki:

  Merhaba burcu hanim flep yönteminin belli bi süresi varmıdır yani bunu ay olarak değilde 2 3 sene veya fazlası olarak da kullanabilir miyiz? Yoksa illa ilişkiden bir kaç ay önce mi yapılmalı?

  CEVAP:

  Merhabalar , Kalıcı(flep) yöntemi, cerrahi bir onarımdır. iyileşme süreci ortalama 20 gün ile 1 ay arasında tamamlanmaktadır. iyileşme sürecinde doktorla uyumlu olan ve kontrollerine gelen hastalarda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. İyileşme sonrasında süre sınırlaması yoktur istenildiği zaman beraberlik sağlandığında ilk ilişkiyle beraber kanamanız olacaktır.

  Geçmiş olsun dileklerimle..

 9. neslihan diyor ki:

  Hocam merhabalar,bende kalıcı(flep) yöntemi yaptırmak istiyorum fakat korkum şu ne kadar sürede iyileşirim. Ailem bilmediği için evde herhangi bir sorun yaşarmıyım ne yapmak gerekir. Ameliyat sonrası hemen günlük yaşama dönebiliyormuyuz hocam.

  CEVAP:

  merhabalar , Kalıcı (flep) yöntem ağrılı , acılı bir müdahale değildir. İşlem sonrasında rahatlıkla günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. İyileşme süreci ortalama 1 ayı bulmaktadır.

  Geçmiş olsun dileklerimle..

Bir Cevap Yazın


Copyright © 2010-2017 Tüm Hakları Saklıdır. | kızlık zarı dikimi